زمان جاري : سه شنبه 28 فروردین 1403 - 12:00 بعد از ظهر
نام کاربري : پسورد : ياعضويت |رمز عبور را فراموش کردم
...در حال بارگيري لطفا صبر کنيد
صفحه اصلي / قالب وبلاگدهی / نکات ضروری برای طراحی برنامه موبایل
ارسال پاسخ جديد
نکات ضروری برای طراحی برنامه موبایل
تعداد بازدید: 461
magbotآفلاين

ارسال‌ها :45

عضويت:26 /7 /1397

نکات ضروری برای طراحی برنامه موبایل

نکات طراحی ضروری برای طراحی برنامه موبایل


طراحی رابط کاربری موبایلآنچه باعث شگفت انگیزی می شود این است که در سال جاری، پیش بینی شده است تعداد کاربران گوشی های هوشمند 1.75 میلیارد دلار خواهد بود. این تعداد مبهم به 2.6 میلیون برنامه در فروشگاه برنامه (iOS، Android، Blackberry و Windows phones combined) منجر شد.


اگر یک مورد خاص در مورد این آمار عظیم وجود داشته باشد، توسعه و طراحی نرم افزار موبایل یک معدن طلای بزرگ و تازه کشف شده برای شخم است. فرصت های زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد که برنامه های تلفن همراه همچنان در حال رشد هستند، زیرا سن گوشی های هوشمند در بازار تسخیر می شوند.پس از گفتن، ما به موضوع روز می رویم. وقتی گفتم که توسعه برنامه هنوز یک معدن طلا نسبتا جدید و غیرقابل استفاده است، ممکن است ابروهای خود را بالا برده باشید. شما ممکن است تصور کنید رفتن به میدان جنگ طراحی و توسعه است.


اما قبل از رفتن به جنگ، من به شما برخی از چیزهایی را که باید باید اجتناب کنید.
1 را توضیح دهید. علامت گذاری بیش از حد بسیاری از موارد روی صفحه

این یک یادآوری دوستانه برای طراحان برنامه است. شما برای یک صفحه نمایش گوشی هوشمند طراحی کرده اید، نه یک مانیتور دسک تاپ 1366 x 768. فقط به این معنی است که فضاهای محدودی برای قرار دادن محتوا وجود دارد.


سعی نکنید همه چیز را در یک مکان قرار دهید تلاش برای فشرده سازی اطلاعات در یک صفحه کوچک به معنای خودکشی خواهد بود. شما باید بدانید که چگونه از عناصر به طور مناسب به نفع خود استفاده کنید.

نکاتی برای پاک کردن رابط کاربری تلفن همراه:
2. استفاده از فونت های قابل خواندن در برنامه های موبایل شما
خوانایی متون از نگرانی های دیگر فراتر می رود. اگر یک برنامه ایجاد کنید که هیچکس نمیتواند آن را بخواند، بی ارزش خواهد بود. تایپوگرافی همیشه نگرانی عمده در هر زمینه طراحی دیجیتال است. اطمینان حاصل کنید که فونت ها و متن را می توان به درستی درک کرد.
3. قابلیت خواندن طراحی برنامه موبایل

هنگامی که ما درباره «درک صحیح» صحبت میکنیم، معنای این است که متن همیشه باید قابل خواندن باشد.
بسیاری از برنامه ها گاهی متن ها را نادیده می گیرند، اما ذهن شما مهم هستند، زیرا عامل اصلی تحویل پیام های برنامه های شما هستند.


نکاتی برای بهبود خوانایی موبایل:
4. هنگام طراحی برنامه تلفن همراه خود با رنگها مراقب باشید

رنگ ها نقش مهمی در طراحی برنامه ایفا می کنند. برخی از طراحان برنامه تمایل دارند فقط رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند و سپس برنامه را طراحی کنند. که یک عمل اشتباه است رنگ باید همیشه کمک و منظور افزایش تعامل و تداوم بصری در هر برنامه.
تگهای

هنگام انتخاب رنگ برای برنامه خود، مطمئن شوید که آنها با هم متحد هستند. در اینجا یک مقاله است که میتواند به شما در ترکیب رنگ ها کمک می کند.بیش از رنگ رنگی-لباس-در-سبز-بنفش- آینه عینک آفتابی-با-خواندن-عینک-188x282src = "23.jpg

تمرکز بر تنوع رنگ در شرایط مختلف. بعضی از طراحان برنامه کم تجربه معمولا با قرار دادن کنتراست کافی در پس زمینه نوار ناوبری و کاشی نوار کاست، اشتباه نمی کنند. این باعث می شود که دکمه ها به راحتی تشخیص داده شوند.


نکاتی برای انتخاب رنگهای مناسب:
5. قرار دادن آگهی های بد در طراحی برنامه موبایل
اکنون، بگذارید درباره تبلیغات صحبت کنیم. ما به عنوان طراحان و طراحان، ما تبلیغات را دوست داریم. آنها برنامه های ما را بدون ارسال بار به کاربران می برند. اما برای کاربران منظم که هیچ فکری درباره طراحی و توسعه برنامه های موبایل ندارند، تبلیغات ممکن است اشکالات بسیار زیادی را در UI ایجاد کنند.


برخی از تبلیغات فقط پاپ و شازام !، شما به فروشگاه App هدایت می شوید. در حال حاضر، این یک اشتباه رایج برای سازندگان برنامه جدید است. پس چه کار میکنی؟
6. ایجاد کاربر صبر در برنامه شما
هیچ کس نمی خواهد صبر کند اما برخی از برنامه ها نیاز به چند لحظه برای بارگذاری دارند. اما باید مراقب باشید در مورد این. صفحه نمایش چلپ چلوپ عناصر خطرناکی هستند که در برنامه شما قرار می گیرند.


آنها معمولا مزاحم هستند، زیرا شما در حال دسترسی به محتوا هستید، در حالی که کسی منتظر شما یا دستگاه است. اگر روی یک صفحه ی چلپ چلوپ قرار دهید، آنرا کوتاه کنید. در حالی که شما در آن هستید، آن را خلاق ایجاد کنید.
7 بیش از حد بسیاری از اعلان های برنامه موبایل
به عنوان طراح، شما می خواهید برنامه خود را متوجه و استفاده شده توسط مردم، درست است؟ بنابراین ممکن است فکر کنید که همیشه باید آنها را به یاد بیاورید که از زمان استفاده از این نرم افزار استفاده نکرده اید؟ درست؟ آیا شما از این فکر کرده اید؟
خوب، اگر حتی در مورد انجام این کار فکر می کنید، نه. اعلانها، مگر اینکه آنها برای کاربران ضروری باشند، دومی را از برنامه شما متوقف کنید.


فکر می کنید از این موضوع شبیه به این است: مهم نیست که چقدر سعی می کنید که باشد، همیشه یک مرد است که فکر می کند بهترین دوست شما است و هر ساعت یک بار ایمیل های خود را در مورد زندگی اش می فرستد. آیا شما حتی دوست پسر تصادفی را دوست دارید؟ جهنم نه، درست است؟ سپس اگر افراد ناراحت کننده ای را که به طور مداوم به شما یادآوری می کنند دوست ندارند، از شما خواسته اند، آنها را در برنامه های خود قرار ندهید.
نکاتی برای اطلاعیه برنامه:


یا شاید، شما ممکن است سقوط طعمه به این برنامه مسدود کننده = "_ خالی" "href =" https://www.yahoo.com/news/blogs/upgrade-your-life/stop-annoying-phone- ٪ E2٪ 80٪ 9Cnotifications٪ E2٪ 80٪ 9D-152204778.html؟ ref = gs "> تنظیمات .نگرانی های نهایی در مورد طراحی یک برنامه موبایل

طراحی برنامه پیاده روی در پارک نیست مانند طراحی وب، مشکلی دارد. اگر همچنان مرتکب این اشتباهات نشوید و از آنها یاد نگیرید، برنامه شما هیچ کار خوبی نخواهد کرد.
به خاطر داشته باشید که باید از این اشتباه ها یاد بگیرید و بعدا یک برنامه بهتر ایجاد کنید. طراحی مبارک!

src = "38.jpg


مقالات مرتبط
افزایش محبوبیت مینیمالیسم در طراحی وب
بررسی راهنمای استایل UI Style guides برندهای معروف

یکشنبه 09 تیر 1398 - 03:00
ارسال پيامنقل قولتشکرگزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تمامی حقوق این قالب مربوط به همین انجمن میباشد|طراح قالب : ابزار فارسی -پشتیبانی : رزبلاگ

: