زمان جاري : شنبه 11 آذر 1402 - 6:19 قبل از ظهر
نام کاربري : پسورد : ياعضويت |رمز عبور را فراموش کردم
...در حال بارگيري لطفا صبر کنيد
صفحه اصلي / ابزارهای وبمستر / چگونه Phablets موجب تغییر UX موبایل شد
ارسال پاسخ جديد
چگونه Phablets موجب تغییر UX موبایل شد
تعداد بازدید: 287
magbotآفلاين

ارسال‌ها :45

عضويت:26 /7 /1397

چگونه Phablets موجب تغییر UX موبایل شد

چگونه Phablets موجب تغییر UX موبایل شد


طراحی رابط کاربری موبایل
2019/02/12

MAGBOT +

به یاد دارید که روزی گوشی های کوچکت تلفن همراه فانتزی و باحال بودند؟ آن زمان رفته است.
گوشی های بزرگ با صفحه نمایش بزرگ به اندازه کافی در حاشیه بوده اند و روندها نشان می دهد که آنها به هیچ وجه نمی روند. وقت آن رسیده است که نحوه طراحی ما برای تلفن همراه با توجه به تغییرات در تعامل کاربری با دستگاه های تلفن همراه نسل جدید و به خصوص فبلت ها بررسی شود.


این کلمه گویای همه چیز است: phone + tablet = phablet.
این گوشی های تلفن همراه استفاده فراوانی دارند ، اما هنوز هم به اندازه کافی بزرگ نیستند که بتوان آن را یک تبلت نامید. به طور خاص، اندازه صفحه نمایش فبلت ها معمولا بین 5 تا 6.9 اینچ (127 تا 180 میلی متر) است. برای مقایسه، در نظر بگیرید که آیفون 5s دارای صفحه نمایش مورب 4 اینچ است.


بنابراین چیزی که فبلت را از گوشی هوشمند متمایز می کند، اندازه صفحه نمایش است. ترکیبی از گوشی هوشمند و رایانه لوحی است.
Phablets جدید نیستند، هرچند که بعضی ها تصور می کردند که تا زمان اعلام اخیر iPhone 6 Plus وجود نداشت. اما حقیقت این است که سامسونگ "با نام تجاری 5.3 Galaxy Note اینچی خود را در سال 2011 تولید کرد که بلافاصله همه گیر شد.
چرا؟ در تحقیقات نشان می دهد که مردم در حال مصرف محتوای بصری بیشتر در دستگاه های تلفن همراه هستند، در حالی که کارکرد اصلی یک گوشی، که تماس های صوتی بود، به پشت صحنه رفت . بنابراین با در نظر گرفتن این تعجب آور نیست که از فبلت انتظار می رود که با نرخ رشد متوسط ​​36 درصد تا سال 2018، بازار را در آینده قبضه کند
انتظار می رود اکثر مصرف کنندگان گوشی های قدیمی خود را با این دستگاه ها عوض کنند. جالب است که حتی این مصرف کنندگان در مورد راحتی استفاده از phablets بیش از گوشی های معمولی مطمئن نیستند. صفحه نمایش بزرگتر می شود، بنابراین ما باید نحوه ارتباط با phablets و طراحی رابط کاربری بازنگری کنیم .


شما احتمالا با نقشه گرمای انگشت شست در نگهداشتن گوشی های هوشمند آشنا هستید .

استیون هوبر اولین بار در سال 2011 در کتاب "طراحی رابط های موبایل" از اصطلاح "منطقه شست" استفاده کرد و با اشاره به آن "راحت ترین منطقه برای لمس با استفاده از یک دست" است. این تحقیق بر پایه تجزیه و تحلیل مشاهدات 1393 گوشی هوشمند در حال استفاده به دست آمد، که نشان می دهد 49 درصد از کاربران گوشی های هوشمند خود را از یک طرف و با یک دست نگه می دارند و بر روی انگشت شستشان تکیه می کنند. با توجه به تحقیقات مشابه :

  • 36 درصد از کاربران گوشی های خود را با انگشت شست یا انگشت روی صفحه نمایش نگه می دارند[*]15 درصد از کاربران گوشی های هوشمند خود را با دو دست نگه می دارند، از جمله 90 درصد دستگاه را به صورت عمودی نگه می دارند و تنها 10 درصد به صورت افقی
اما چگونه قواعد با phablets تغییر می کند؟


مردم از دست غیر غالب خود استفاده می کنند و اغلب دست ها را عوض می کنند . این به اسمارتفون های مختلف، از جمله فبلت ها اشاره دارد.
هنگامی که به چگونه گی منطقه بزرگ انگشت و تغییر آن در اندازه های مختلف صفحه نمایش نگاه کنیم، واضح است که کاربران در تلاش برای رسیدن به تمام قسمت های صفحه نمایش خودشان هستند. با در نظر داشتن این موضوع می توان انتظار داشت که کاربران در مورد اندازه بزرگ صفحه نمایش نگران نباشند و به راحتی فبلت خود را نگه دارند و ارتباط برقرار کنند.
سه شنبه 30 بهمن 1397 - 01:28
ارسال پيامنقل قولتشکرگزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تمامی حقوق این قالب مربوط به همین انجمن میباشد|طراح قالب : ابزار فارسی -پشتیبانی : رزبلاگ

: