زمان جاري : چهارشنبه 08 آذر 1402 - 10:59 بعد از ظهر
نام کاربري : پسورد : ياعضويت |رمز عبور را فراموش کردم
...در حال بارگيري لطفا صبر کنيد
صفحه اصلي / اموزش / مقدمه ای بر سئو برای تازه واردان طراحی سایت
ارسال پاسخ جديد
مقدمه ای بر سئو برای تازه واردان طراحی سایت
تعداد بازدید: 236
minajafariآفلاين

ارسال‌ها :85

عضويت:27 /9 /1396

مقدمه ای بر سئو برای تازه واردان طراحی سایت

مقدمه ای بر سئو برای همه افرادی که نیاز به سئو را بعد از طراحی سایت احساس کرده‌اند ضروری است. در این مطلب تصمیم دارید مقدمه ای بر سئو داشته باشیم.
باور داشته باشید یا نه، افرادی زیادی وجود دارند که با وجود داشتن وب سایت برای چند سال متوالی، هنوز مفهومی به اسم سئو سایت به گوششان نرسیده است. البته این افراد بدون شک با گوگل آشنا بوده و از کاربرد آن اگاه هستند، اما تصور می‌کنند این موضوع که وب سایتی در این موتور جستجو نمایش داده شود مستلزم پرداخت پول و یا دست به دامن جادو شدن است! در این مطلب قصد داریم مقدمه ای بر سئو داشته باشیم تا افرادی که هنوز دیدی نسبت به این مفهوم نداشته و یا چیز زیادی درباره آن نمی‌دانند، بیشتر با آن آشنا شوند.
مقدمه ای بر سئو سایت
سئو سایت یا همان (SEO) که مخفف عبارت Search Engine Optimization است را باید نظمی در دنیای مارکتینگ دانست که بر روی افزایش پدیداری یک وب سایت به صورت طبیعی (و نه پولی) در موتورهای جستجو تمرکز دارد. این مفهوم عناصر خلاقانه و تکنیکی که برای افزایش ترافیک، بالا بردن رنک و افزایش آگاهی موتورهای جستجو از میزان اهمیت حضور شما مهم هستند را احاطه می‌کند. از آنجایی که این موضوع بسیار بسیار گسترده‌ای است، در مقدمه ای بر سئو سایت فقط می‌توانیم به برخی جنبه های آن اشاره کنیم.
سئو شامل جنبه های زیادی است که به عنوان نمونه می‌توان به استفاده از کلمات درون مطالب خود و همچنین نحوه استفاده از لینک ها اشاره کرد. این مفهوم از آنجایی بسیار وسیع و پهناور است که هر یک از جنبه های آن خود از توضیحات مفصلی تشکیل می‌شوkد، به طوری که هر بخش نیازمند صرف زمان به منظور فراگیری است. با این حال در بسیاری از مواقع مقدمه ای بر سئو تنها شامل رعایت ساختار نظر موتورهای جستجو در وب سایت خود به منظور اطمینان از دیده شدن توسط آن‌ها است.

برخلاف تصور بسیاری از مدیران وب سایت ها سئو به معنی تبدیل کردن شعبه مجازی خود به جایی دلخواه برای موتورهای جستجو نیست، بلکه باید آن را برای کاربران نیز بهینه سازی کنید. البته بسیاری از فاکتورهایی که در مقدمه ای بر سئو و یا مفاهیم پیشرفته به آن اشاره می‌شود همگی با در نظر گرفتن نیاز کاربران تهیه شده‌اند و در نهایت نیز این افراد هستند که در کانون توجه قرار دارند.
مقاله پیشنهادی: آموزش نوشتن لید خبر به شیوه‌ای بهینه برای سئو سایت
چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟
میزان بسیار زیادی از ترافیک در جریان درون وب توسط موتورها جستجوی اصلی همچون بینگ، یاهو، اسک و مخصوصا گوگل مدیریت می‌شود. اگرچه شبکه های اجتماعی و دیگر انواع ترافیک نیز قادر هستند برای وب سایت شما بازدید را رقم بزنند، اما همچنان موتورهای جستجو اصلی ترین و کلیدی ترین راه به این منظور به شمار می‌روند. با بررسی وضعیت پربازدیدترین وب سایت ها دنیا متوجه خواهید شد اغلب آن‌ها، بخش عمده‌ای از ورودی خود را به موتورهای جستجو مدیون هستند. هر چه محبوبیت و میزان شناخته شدن وب سایت بیشتر باشد، اتکای آن به گوگل کاهش یافته و کمتر به مرور مقدمه ای بر سئو نیاز پیدا می‌کند، اما همچنان شدیدا به آن نیازمند بوده و بدون بهینه سازی وب سایت رتبه و میزان بازدید روزانه آن به طور وحشتناکی ریزش پیدا خواهد کرد.
نیاز به داشتن مقدمه ای بر سئو برای همه انواع وب سایت ها ضروری است و هیچ ارتباطی به نوع شعبه مجازی شما و زمینه فعالیت کسب و کاری که ندارید ندارد. نکته اینجاست که ضرورت پیگیری مقدمه ای بر سئو از آنجایی ناشی می‌شود که اگر شرایط زیر فراهم نباشد، میزان بسیار زیادی موقعیت را از دست خواهید داد. به طور بالعکس، اگر این موارد را رعایت کنید، تعداد بازدیدکننده وب سایت به صورت انفجاری افزایش پیدا خواهد کرد.
مقاله پیشنهادی: منظور از تولید محتوای سئو شده چیست و چطور باید آن را انجام داد؟

  • موتورهای جستجو قادر به یافتن وب سایت شما نباشند[*]موتورهای جستجو نتوانند مطالب شما را پیدا کرده و آن‌ها را به دیتابیس خود اضافه کنند[*]ساختار وب سایت شما برای خوشامد موتورهای جستجو بهینه‌ سازی نشده باشد[*]مطالب باکیفیتی تولید نکرده و نظر گوگل و دیگر سرچ انجین ها را به خود جلب نکنید
منظور از جستارهای موتور جستجو، عبارت یا کلمه‌ای است که کاربر به منظور دست پیدا کردن به داده هایی پیرامونش درون موتور جستجو وارد می‌کند. حال شرکت ها با تمرکز بر روی نیازهای کاربران بر اساس چیزهایی که درون گوگل وارد کرده و در پی اطلاعاتی درباره آن‌ها بوده‌اند می‌توانند زمینه موفقیت خود را فراهم کنند. به همین دلیل در مقدمه ای بر سئو باید عنوان کنیم می‌توان از جستارهای کاربران به دیتا مانینگ پرداخت و به این ترتیب به نیاز روز مشتریان خود دست پیدا کرد.
چرا گوگل نمی‌تواند بدون سئو وب سایت من را پیدا کند؟
گوگل بسیار هوشمند است، اما همچنان به کمک نیاز دارد. شرکت های پشتیبان و توسعه دهنده موتورهای جستجو همیشه در پی این هستند که تکنولوژی های خود را ارتقا بخشیده و به این ترتیب به شیوه‌ای عمیق‌تر درون وب کنکاش کنند و در نتیجه، نتایج بهتری در جستجوهای کاربران برگردانند. با این حال همواره محدودیت هایی برای آن‌ها وجود دارد. از طرفی دیگر، اگر نیازی به داشتن مقدمه ای بر سئو وجود نداشت، دیگر رقابت از بین می‌رفت، به همین دلیل وب سایت ها دیگر برای بهینه سازی خود و از آن مهمتر تلاش برای کیفی سازی مطالبشان قدمی برنمی‌داشتند.
مقدمه ای بر سئو از آنجایی که اهمیت پیدا می‌کند که این مفهوم یک بازی دو سر برد نیست! به عبارت دیگر، اگر راه را اشتباه بروید، فقط زمانتان را تلف نکرده‌اید، بلکه که به جای کسب نمره مثبت نمره یا درجا زدن، منفی دریافت کرده و چند پله به عقب رانده شده‌اید! پس در اینجا ضرورت دست پیدا کردن به مقدمه ای بر سئو بیشتر عیان می‌شود.

شنبه 28 مهر 1397 - 10:49
ارسال پيامنقل قولتشکرگزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تمامی حقوق این قالب مربوط به همین انجمن میباشد|طراح قالب : ابزار فارسی -پشتیبانی : رزبلاگ

: