زمان جاري : دوشنبه 20 آذر 1402 - 8:44 قبل از ظهر
نام کاربري : پسورد : ياعضويت |رمز عبور را فراموش کردم
...در حال بارگيري لطفا صبر کنيد
صفحه اصلي / اموزش / نقش بازاریابی در اینترنت بر روی پیشرفت شرکت‌ها
ارسال پاسخ جديد
نقش بازاریابی در اینترنت بر روی پیشرفت شرکت‌ها
تعداد بازدید: 219
minajafariآفلاين

ارسال‌ها :85

عضويت:27 /9 /1396

نقش بازاریابی در اینترنت بر روی پیشرفت شرکت‌ها

بازاریابی در اینترنت روشی نوین در دنیای مارکتینگ است. اگرچه بعید نیست تعداد زیادی از افراد به دیجیتال مارکتینگ و اعمال درون همچون طراحی سایت عقیده نداشته باشند، اما خواه ناخواه کسب و کارهای زیادی امروز به آن‌ها روی آورده و از این راه سود زیادی کسب کرده‌اند. عدم ورود به بازاریابی در اینترنت قطعا سبب عقب ماندن از رقبا خواهد شد.
بازاریابی در اینترنت شامل انجام گستره‌ای از اعمال بوده و به یک یا چند فعالیت محدود ختم نمی‌شود. به همین دلیل باید تلاش کنیم با بهره بردن از روش های دیجیتال مارکتینگ بازارهای جدیدی برای خود پیدا کنیم. در مقایسه با روش های سنتی، بازاریابی در اینترنت به مراتب بهینه‌تر است، به این معنی که در ازای صرف هزینه های کمتر، سود بیشتری از آن به دست خواهید آورد.
روش های بازاریابی در اینترنت
اولین قدم به منظور ورود به بازاریابی در اینترنت تاسیس یک شعبه مجازی است. وقتی شما در اینترنت هیچگونه حضوری ندارید، مطمئنا نخواهید توانست درون آن به مارکتینگ بپردازید. اگرچه به عقیده بسیاری داشتن یک صفحه در اینستاگرام یا فیس بوک و یا داشتن یک کانال تلگرامی هم می‌تواند در نقش شعبه مجازی مورد نظر ظاهر شود، اما آن‌ها نه تنها رسمی نیستند، بلکه قابلیت های که برای دنبال کردن سایر روش های بازاریابی در اینترنت به آن‌ها نیاز داریم را نیز ندارند.
به عنوان نمونه اصلی ترین کاری که در کسب و کارها به منظور بازاریابی در اینترنت انجام می‌دهند سئو سایت است. اگر کاربر گوگل بوده باشید می‌دانید این موتور جستجو، وب سایت ها را نشان می‌دهد (و نه صفحه های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی). پس برای بهره بردن از این ظرفیت عظیم گوگل می‌بایست دارای یک وب سایت بوده و سپس با رعایت قوانین سئو، رتبه خوبی در آن به دست آوریم. به این ترتیب کاربرانی که کلمه ها و عبارت های مرتبط با کسب و کار و شغل ما را در موتور جستجوی این شرکت وارد می‌کنند، به وب سایت ما انتقال داده خواهند شد.
بازاریابی در اینترنت با وجود داشتن قانون، در یک زمینه بی قانون است و این موضوع به نفع کسب و کارها است. طبق تعاریف، در دیجیتال مارکتینگ از هر بستری می‌توان به منظور بازاریابی استفاده کرد، به این معنی که هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته در اینجا باید حقوق دیگران را نیز رعایت کرد. به عنوان نمونه برخی اقدام به لینک گیری پنهانی از دیگر وب سایت ها می‌کنند. این کار دقیقا مشابه زمانی است که حق دیگران را زیر پا گذاشته و برای بازاریابی، بر روی دیوار خانه آن‌ها بروشورهای تبلیغاتی می‌چسبانید!
اما هر پلتفرمی با در نظر گرفتن این قانون می‌تواند به منظور بازاریابی در اینترنت کاربردی باشد. به عنوان نمونه می‌توان به پیام رسان های دیگر نیز ورود پیدا کرد و در سایر شبکه های اجتماعی که کاربران ایرانی فعالیت بسیار کمی در آن دارند نیز فعالیت کرد. در هر صورت بر اساس میزان تلاش خود سودی به دست آورده و هرگز کارهایتان بی نتیجه نخواهد ماند.

یکشنبه 15 مهر 1397 - 11:10
ارسال پيامنقل قولتشکرگزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تمامی حقوق این قالب مربوط به همین انجمن میباشد|طراح قالب : ابزار فارسی -پشتیبانی : رزبلاگ

: