زمان جاري : دوشنبه 20 آذر 1402 - 8:36 قبل از ظهر
نام کاربري : پسورد : ياعضويت |رمز عبور را فراموش کردم
...در حال بارگيري لطفا صبر کنيد
صفحه اصلي / اموزش / صفحه اول گوگل باشیم بسیار عالی است، اما چگونه؟
ارسال پاسخ جديد
صفحه اول گوگل باشیم بسیار عالی است، اما چگونه؟
تعداد بازدید: 227
minajafariآفلاين

ارسال‌ها :85

عضويت:27 /9 /1396

صفحه اول گوگل باشیم بسیار عالی است، اما چگونه؟

این که صفحه اول گوگل باشیم یکی از آرزوهای مدیران وب سایت ها است، به طوری که تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارها، ترفندها و روش های مختلف بعد از طراحی سایت سئو آن را بهبود ببخشند. اما در واقعیت چگونه صفحه اول گوگل باشیم و اصلا چرا باید به وسیله بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در پی قرارگیری در صفحه اول گوگل بود؟
کافی است خود را به جای یک کاربر عادی گوگل بگذارید. وقتی کلمه یا عبارت یا جمله‌ای را درون این موتور جستجو وارد می‌کنید، چه تعداد نتیحه بازگردانده می‌شود؟ بسته به این که مطلب مورد نظرتان چقدر محبوبیت داشته و چه میزان تولید محتوا برایش انجام شده باشد، ممکن است بین سه الی بیشتر صفحه محتوا برایش نمایش داده شود. اگر یک کلمه کلیدی محبوب باشد، بعید نیست حتی درون ۷ الی ۸ صفحه ابتدایی نیز نتایج کاملا مرتبطی نشان داده شود. پس باید صفحه اول گوگل باشیم تا بلکه بتوانیم از مزایای سرشار این موتور جستجو و تعداد زیاد ورودی های آن بهره ببریم. اما چگونه صفحه اول گوگل باشیم و حالا که گوگل چندین صفحه مرتبط با عبارت جستجو شامل حدود صد نتیحه برمی‌گرداند، چرا اصلا بر روی این موضوع اصرار وجود دارد؟
چرا باید صفحه اول گوگل باشیم ؟
بر اساس آمارها، اگرچه ممکن است دقیقا مرتبط یا غیر مرتبط، نزدیک به صدها صفحه در نتیجه جستجوی کاربران برگردانده شود، اما ۹۰ درصد کاربران فقط و فقط نخستین صفحه را چک کرده و به همین دلیل دیگر به سراغ نتیجه جستجوی شماره ۱۰ به بعد نمی‌روند. نکته بسیار مهم دیگر اینجاست که نه تنها باید صفحه اول گوگل باشیم بلکه باید گزینه اول یا دوم و در بدترین حالت سومین همین صفحه نیز باشیم، چرا که طبق آمارها، ۳۶ درصد کاربران فقط بر روی گزینه اول صفحه نخست کلیک می‌کنند. به ترتیب ۱۲ درصد و ۹ درصد کاربران نیز بر روی گزینه دوم و سوم کلیک خواهند داشت تا محتواهای آن‌ها و ارتباطشان با موضوع درخواست شده را چک کنند.
مقاله پیشنهادی: ۲ دلیل برای نوشتن توضیحات متا به منظور بهبود سئو سایت
شاید با تولید محتوای عادی و آن هم نه به طور مستمر بعد از طراحی وب سایت، بدون نیاز به انجام کارهایی همچون بهینه سازی ساختار لینک شعبه مجازی خود و کاهش زمان بارگذاری آن، بتوانید در گوگل ظاهر شوید، اما برای این که صفحه اول گوگل باشیم می‌بایست اقدامات بسیار بیشتری انجام دهیم. برخی با تصور این موضوع که در یکی از صفحه های اولیه نتیجه کلمه کلیدی مورد نظرشان ظاهر شده و اتفاقا از آن ورودی نیز دریافت کرده‌اند، دیگر قید بهینه سازی وب سایت را می‌زنند. نخست این که سئو سایت، نیاز به ممارست دارد، پس بدون رعایت قوانین گوگل ممکن است همین رتبه نه چندان جالب کنونی را نیز از دست بدهید. علاوه بر آن، اگر اکنون به عنوان نمونه ده ورودی از گوگل دارید، در صورت تلاش برای این که در صفحه اول گوگل باشیم خواهید توانست این تعداد را به صورت انفجاری افزایش داده و سبب شوید تعداد ورودی های گوگلتان چند ده برابر شود!
چگونه صفحه اول گوگل باشیم ؟
محتوا، محتوا و محتوا! برای افرادی که در گوگل به طور مرتب در جستجوی عبارت چگونه صفحه اول گوگل باشیم بوده و همش در پی راه‌ های میانبر، ترفندهای معجزه آسا و یا خدای نکرده، شگردهای سئو کلاه سیاه هستند باید گفت در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، هیچ چیز به اندازه تولید محتوا کارساز نیست. البته، هر محتوایی قابل قبول نیست و نباید انتظار داشت با هر نوع مطلب، رتبه خوبی در گوگل به دست بیاوریم. دو کلید اساسی کسب رتبه بالا در موتور جستجوی گوگل تولید محتوای مستمر و دست اول است. اگر یکی از این دو مورد رعایت نشود، به بازدهی مورد نظرتان نخواهید رسید.
مقاله پیشنهادی: ضریب کارایی کلمه کلیدی (KEI) و اهمیت آن در سئو سایت
منظور از تولید محتوای مستمر این است که بسته به نوع وب سایت خود، در بازه های زمانی طولانی مدت ربات های گوگل را دست خالی برنگردانید. در بدترین حالت هر روز باید یک محتوا بر روی وب سایت شما منتشر شود تا هر گاه خزنده های گوگل به آن مراجه کردند، چیزی درونش برای بررسی و احتمالا ایندکس کردن وجود داشته باشد. اگر دارای وب سایتی هستید که بیشتر پیرامون محتوا می‌گردد، باید بازه های زمانی بین انتشار دو مطلب را کمتر و کمتر کنید. به عنوان نمونه، وب سایت های خبری معروف، در هر ساعت دو مطلب منتشر می‌کنند و کمتر از این مورد، از نظر گوگل قابل قبول نیست! به عنوان یک توصیه کلی برای دیگر انواع وب سایت ها که مدیرانشان همواره سوال چگونه صفحه اول گوگل باشیم را مطرح می‌کنند باید گفت انتشار روزی حداقل یک مطلب برای پیشرفت ضروری است.
نکته دوم در انتشار محتوا، دست اول بودن آن است. گوگل از پر شدن دیتابیس هایش هیچ باکی نداشته و از این اتفاق استقبال نیز می‌کند، مادامی که محتواهای یاد شده دست اول و بکر باشند. اگر گوگل تشخیص بدهد از روی مطلبی دیگر کپی برداری کرده و در حال ارائه دادن چیزی نو نیستید، مطلب را ایندکس نکرده و یا در صورت ایندکس کردن، رتبه خوبی در نتیجه جستجوهای کاربران به آن ارائه نخواهد کرد. گوگل قادر است از روی رفتار کاربران همچون تعداد کلیک بر روی مطلب، تعداد دفعات خوانده شدن مطلب توسط آ‌ن‌ها، تعداد دفعات مراجعه مجدد به مطلب و همچنین امتیازهای ارائه شده توسط کاربران و یا نحوه و میزان کامنت گذاری آن‌ها، به کیفیت مطالب پی برده و به این ترتیب رتبه آن‌ها را در نتایج جستجوی کلمه یا عبارت کلیدی‌شان بهبود ببخشد.
افراد در پی پاسخی مطمئن برای سوال چطور صفحه اول گوگل باشیم باید بدانند دیگر ترفندهای سئو و بهینه سازی وب سایت همه پیرامون مطالب می‌گردند. به عنوان نمونه، اگر می‌خواهید اگر می‌خواهید با لینک دادن به صورت داخلی، نظر گوگل را جلب کنید، باید دارا محتواهای زیادی باشید تا ساختار درونی وب سایت شما به شکل دلخواهتان صورت بگیرد. همچنین اگر بخواهید به صورت توافقی از دیگر درخواست کنید با شما تبادل لینک داشته و به شما بک لینک ارائه کنند، همچنان باید مطالب باکیفیتی داشته باشید، در غیر این صورت آن وب سایت ها از انجام چنین کاری خودداری خواهند کرد.
در صورت نیاز به دریافت مشاوره های تخصصی پیرامون نحوه سئو سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، با اینتن تماس بگیرد. مدیران وب سایت و افراد در پی راز و رمز چگونه صفحه اول گوگل باشیم باید بدانند سئو امری تجربی است، به همین دلیل باید کار بهینه سازی وب سایت را به افرادی سپرد که در این زمینه تبحر چندین و چند ساله دارند.

سه شنبه 10 مهر 1397 - 13:09
ارسال پيامنقل قولتشکرگزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تمامی حقوق این قالب مربوط به همین انجمن میباشد|طراح قالب : ابزار فارسی -پشتیبانی : رزبلاگ

: